Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

Eski başkan vefat etti

Eski başkan vefat etti

Yenice Beldesinin eski Belediye Başkanlarından Mustafa Eser (79) vefat etti. Eski Başkan’ı son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı.

4 Eylül 2009 17:24
font boyutu küçülsün büyüsün


Yenice Beldesinin eski Belediye Başkanlarından Mustafa Eser (79) vefat etti. Eski Başkan’ı son yolculuğuna binlerce kişi uğurladı.

Yenice Beldesinde 17 yıl muhtarlığın ardından 1 dönem de Belediye Başkanlığı yapan, Mustafa Eser yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle 21 Ağustos günü vefat etti. Eski Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Süleyman Eser ile Hulusi, Osman ve Yusuf Eser’in babaları Mustafa Eser’in cenazesi 22 Ağustos günü Yenice’de kılınan namazın ardından toprağa verildi. Binlerce kişinin katıldığı cenazede bir konuşma yapan Dr. Süleyman Eser, ömrünü memlekete ve insanlara hizmetle geçiren, sofrası, gönlü herkese açık olan babasının vefatından önce bütün dostlarına haklarını helal ettiğini, dostlarından da helallik beklediğini bildirdi. Süleyman Eser’in sözlerine cemaat hep bir ağızdan “Allah rahmet eylesin” ve “Helal olsun” dedi.

Mustafa Eser’in cenazesine Darende ve çevre beldelerin çok sayıda eski ve yeni Belediye Başkanı da katıldı. Sokaklara sığmayacak derecede kalabalık olan cenazenin ardından katılan binlerce kişi Eser’in yakınlarına taziye verdi.
Bu haber 3,570 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar (4)
 • DURAN PEKDEMİR / 4 Şubat 2010 13:39

  DÜNYASINI DEĞİŞTİREN İNSANLARA

  DÜNYASINI DEĞİŞTİREN İNSANLARA ALLAH RAHMET EYLESİN KALANLARA HAYIRLI ÖMÜRLER VERSİN
  HİZMETLERİNİZE BAŞARILAR DİLİYORUZ
 • çelebiler / 18 Ocak 2010 16:57

  taziye

  sayın hemşerimiz.cenabı hakkdan rahmet kalanlara şifa dileriz.
 • osman bozdoğan / 16 Kasım 2009 14:27

  hayırsever insan

  Bütün ömrünü memlekete hizmet ve fakir fukarayı gözetip düşkünün elinden tutarak geçiren.Hayırsever,memleket sevdalısı kendilerini çok sevdiğim Mustafa dayının vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.Kendisine ALLAH'tan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim.
 • ismail hakkı kalkan / 6 Eylül 2009 11:08

  memleket sevdalısı

  inna lillahi ve inna ileyhi raciun yenicye çok önemli hizmetlerde bulunan memleket sevdalısı yenicenin yetişdirdigi mümtas evlatlarından kıymetli mustafa amcanın alemi bekaya irtihalini teesürle öğrenmiş bulunmaktayım tüm aile mensuplarına ve yeniceli hemşerilerimize taziyelerimi bildirir merhuma cenabı ALLAH'tan rahmet aile fert ve yakınlarına sabrı cemil niyaz ederim... İSMAİL HAKKI KALKAN/K.MARAŞ