Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

Aday adayları yarışıyor

Aday adayları yarışıyor

12 Haziran’da yapılacak 24. dönem Milletvekili seçimleri için aday adayları partilere başvurmaya başladı.

17 Mart 2011 14:49
font boyutu küçülsün büyüsün


12 Haziran’da yapılacak 24. dönem Milletvekili seçimleri için aday adayları partilere başvurmaya başladı. Darende en son 1991 seçimlerinde Malatya listesinden bir vekili parlamentoya gönderirken 20 yıl sonra TBMM’de bir hemşehrimizin yer alması için birlikte hareket etme zamanı çoktan gelip geçti.

Ticari dehası, pratik zekası, dürüstlük ve güvenilirlik gibi ahlâki değerleri taşıyan tüm Darendelilerin, Malatya başta olmak üzere diğer illerden de hemşehrilerimizi TBMM’ye göndermek için parti, fikir ve düşünce ayrılığına kapılmadan güç birliği göstermenin olgunluğu ile hareket edeceği görüşü kamuoyuna hakim oldu.

Kurulduğu günden itibaren AK Parti’ye en yüksek oranda sürekli destek veren Darendeli adayların bu defa Milletvekili listelerinde yer alması bekleniyor.

Malatya’dan Milletvekili olmak için Darende Hulûsi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Metin Gülseren, işadamı Erdoğan Kalaycık, Tarım Kredi Kooperatiflerinde yönetici olan Ahmet Boyraz, Ankara’da ikamet eden işadamı Hamit Sevinç ve emekli bürokrat İbrahim Kısacık ile Malatya’da diş hekimliği yapan Gönül Çatakkaya, AK Parti’ye aday adaylık başvurusunda bulundu.

Hemşehrilerimizin yoğun olarak bulunduğu Adana’da da AK Parti Çukurova Kurucu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Yüksek Mimar Fatma Güldemet Sarı ile işadamları Mehmet Karcı, Selahattin Akkaş, Ramazan Aşlamacı ve Halil Abacı ile Mali Müşavir Mustafa Olgun AK Parti’ye, Makine Mühendisi M. Atay Çakır’da MHP’ye aday adaylık başvurusunu yaparak çalışmalarına başladı.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde ikamet eden ve AK Parti İlçe Başkan Yardımcılığı yapan işadamı hemşehrimiz İhsan Turgut ta seçim yarışına katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Avrupa Yakası İtfaiye Müdürü Abdurrahman Yıldırım da görevinden istifa ederek milletvekili olmak için yarışa katıldı. Yıldırım İstanbul 2. Bölge’den AK Parti’ye başvurdu.

Seçimlerde sürpriz haber ise Diyarbakır’dan geldi. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarlarından hemşehrimiz Ali Helvacı MHP Diyarbakır listesinden aday adaylık başvurusunda bulundu. Helvacı; “Vazgeçilecek insanımız, terkedilecek ilimiz olmadığını göstermek için Diyarbakır’dan aday oldum” dedi. 2002 seçimlerinde Malatya’dan birinci sıra adayı olan Helvacı bu defa eşinin memleketinden başvurdu.

Aday adaylık başvurularına ilişkin bir açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek “İlçe yönetimi olarak Darendeli adayları elbette destekleyeceğiz. Darende’den bir vekilin olması bizim için önemlidir. Elimizden geleni de yapacağız. İnşallah adaylar içinde ilçemiz içinde hayırlı olur” dedi.

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ise bu dönem meclise en az birkaç Darendeli’nin girmesini çok istediklerini ve bu görüşlerini teşkilat ile genel merkeze ilettiklerini bildirdi. Darendeli aday adaylarına milletvekili olmaları için tüm desteklerini vereceklerinin altını çizen Özkan; “Bu dönem inşallah birden fazla hemşehrimiz mecliste yer alıp hizmet edecektir” diye konuştu.

 

Haberin Fotoğrafları için tıklayın

 http://www.darendehaber.com/gallery_photo.php?pg_id=220
Bu haber 3,231 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar (14)
 • Ahmet Par / 29 Mart 2011 15:23

  Sayın İbrahim KISACIK

  kendisini senelerdir duyuyoruz.. Malatyanın gururudur..
  sizinleyiz İbrahim Bey..
 • FAKİ / 24 Mart 2011 11:08

  Enseyi karartmayalım sonra..

  Gerçekçi olalım, herşeyi toz pembe görmeyelim derim,
  bunu neden söylüyorum başarıya ulaşmak için, başarı nedir? Darendeli adayın milletvekili gösterilmesi,
  Değerli Darendeli hemşerilerim, bu seçim başka bir seçim, adaylar yoğun, rekabet yüksek,
  Malatyanın kendi adayları, önceleri aktif olarak parti adına hizmet vermiş kişiler, eski milletvekilleri ki bunlardan bir kaçı garanti diyorum, sadece Darende yok bir çok ilçe var, Akçadağın adayları vs.
  yani buradan şu sonucu çıkarıyorum, bir adayımızın şansı çok yüksek ancak bu işi şansa bırakamayız, dolayısıyla Darende nin önde gelen isimleri bu konuda daha aktif olmalı ve mutlak bir adayın listede yer alması gerektiğini merkeze duyurmaları noktasındadır, inşallah Darendeli olarak milletvekili çıkarmanın gururunu ve mutluluğunu yaşarız,
  bu işler sadece kutlama mesajı göndermekle olmuyor, Sayın Gülserenin sitesinde maşallah kutlama mesajlarının sayısını saymaya vakit yetmez, ancak dediğim gibi temel nokta adayımızın listede yer alması ve aynı zamanda listede seçilebilecek bir yerde olması,
  Sayın Başbakanımızın biz Darendelileri hayal kırıklığına uğratmıyacağı konusunda inancım tam, sonucu çok merak ediyorum herkes gibi, hayırlısı olur inşallah.
 • İSMAİL HAKKI DOGRU / 23 Mart 2011 19:25

  HAYIRLI OLSUN

  BU SECİMDE DARENDELİ ADAYLARIN ÇOKLUGU SEVİNDİRİCİ RESİMLER ARASINDA ABDURRAHMAN YILDIRIMI GÖREMEDİM DEGERLİ BİR HEMŞEHRİMİZ HEPİSİNE BAŞARILAR DİLERİM
 • alpaslan erdem / 22 Mart 2011 03:09

  kutluyorum

  ali helvacıya başarılar diliyorum gerçekten cesur bir karar
 • yeniceli / 21 Mart 2011 10:30

  metin gülseren

  metin babaya başarılar
 • Darendeli / 18 Mart 2011 13:51

  OLMUYOR BEYLERR

  Bir adayımızın reklam afişinde yazan not dikkatimi çekti 'efendi değil hizmetkarız' demiş birisi bunu bana açabilirmi ne demek istendiğini? hee benim anladığım gibi ise daha yolun başında iken bu hasımlık nedir???
 • mehmet yıldırım / 17 Mart 2011 21:29

  eleştiri

  darende haber gazetesi editörü aday adayı Abdurahman yıldırımın adı niye geçmiyor lütfen

  Editörün notu: Abdurrahman Yıldırım'ın aday olduğuna dair bir bilgi henüz elimize ulaşmamıştır.
 • FAKİ / 17 Mart 2011 20:24

  HAKLILIĞIMI KANITLAYACAK BİR DURUM

  Dikkat edermisiniz, bu haber konu olalı daha bir gün bile olmadı, mesajı yazdığım şu dakikalarda bu haberin tıklanma sayısı 700 ü geçmiş durumda,
  bence sadece mv adayları değil, esanafında bu gazeteyi yakından takip etmesi ve sadece gazeteyi değil, gazetenin internet adresine de reklam vermeli, ticaret sadece iyi pazarlık edip koparcasına el sallamak değil, çağın pazarlama aracı olan interneti aktif kullanmaya davet ediyorum herkesi, bunu neden söylüyorum onların daha iyi tanınması için, gelip birgün mini outlet mağazasını açarlarsa Darende ye, o zaman bu sayfalarda reklam yeri bulamazsınız, büyük bir market zincirinin ana yolda iş yeri aradığı kulağıma geldi zaten
 • FAKİ / 17 Mart 2011 17:50

  ADAYLARA NOT

  Benim bildiğim adaylar gazeteye reklam verir, günde yüzlerce kişi gazeteyi ziyaret ediyor, basın noktasında eksikler bence, demeç verirler, vs. vs. sn editörü tanımam, kendi fikrim olduğu için yazıyorum
 • FAKİ / 17 Mart 2011 17:46

  S.YİĞİT haklı ama eksik

  Mecliste kadın fazla olmalı yada eşit olmalı lafları düz mantık, bence hakeden, başarılı çalışkan kişiler olmalı, üreten olmalı, dürüst insan olmalı, bu kritelere kim uyuyorsa o olmalı, buradan sonuçla kadın sayısı fazlada olabilir, sayısal olarak değerlendirmek yanlış, ayrıca kadınların daha etkin olarak mecliste yer alması için Türkiyenin en az 20 yılı var, belkide daha fazla,
  ismini vermeyeceğim ama bazı adayların şansı çok az, ne diyelim inşallah hepsi mv olur
 • kubilay kösebalaban / 17 Mart 2011 17:24

  ak parti ha,.......

  neden bu adaylar kurulduğu günden beri ak partiye destek vermişler acaba.ak partinin ap ak olmasından ötürümü,bunu anlamış değiliz.lütfen aydınlatın.
 • gaye TEMEL / 17 Mart 2011 17:12

  HAYIRLI İSE OLSUN

  PROF. Abdulkadir YUVALI Kayseri MHP milletvekili aday adayıdır . başarılar,
 • S.Yiğit / 17 Mart 2011 16:56

  Kadın vekil adaylar

  Kadınları her zaman destekleyen biri olarak kadın vekil adayların sayısının hiç değilse erkeklere yakın olmasını isterdim. mecliste daha çok kadın vekil olması bence sistemin daha düzgün işlemesini sağlayabilir.
  Bütün adaylara başarılar
 • metin YAPRAK / 17 Mart 2011 16:54

  NERDEN NEREYE

  mehmet gültekin, CHP den istanbul milletvekili aday adayıdır,başarılar.

  Editörün yorumu: Sn. Gültekin ve yakınlarından edinilen bilgiye göre herhangi bir adaylık söz konusu değildir. Lütfen bilgi kirliliğine yol açmayalım